אלפים צבאו: “הינוקא” כבש את קרית צאנז

ז' אלול תשפ''א 14/8/2021

 

 

השבוע ביום שני הגיע ‘הינוקא’ לבית המדרש הגדול ‘צאנז’ בירושלים לשיעור נדיר • אלפים מילאו את כל בית המדרש שהיה מלא עד אפס מקום. לאחר מכן ערך הרב סיומי מסכתות בבלי וירושלמי, ונתברך ‘שחלק מחכמתו’.

שעתיים וחצי של שיעור גדוש בתוכן עם מאות מקורות מדוייקים וציטוטים • צפו בתיעוד שלא היה כמותו מעולם. שיעורו הייחודי של הינוקא בירושלים.

‘הינוקא’ הגאון הרב שלמה יהודה שליט”א המתגורר בראשון לציון הגיע לירושלים ומסר במשך שעתיים וחצי שיעור מקיף במיוחד. אלפי אנשים הגיעו לראות בעיניהם את הפלא ואת קידוש ה’ הגדול ונותרו המומים. לאחר השיעור ברכו ‘שחלק מחכמתו’.

‘הינוקא’ ידוע בכינוי זה עקב העובדה שהחל למסור שיעורים מעמיקים ומקיפים בכל נושא כבר מגיל בר מצוה, (ה’ינוקא’ מובא בספר הזוהר כלומר יניק וחכים – שהיה חריף ומופלג מילדותו).

לאחרונה, הפצירו גדולי הרבנים ברב שיעתיק את שיעוריו לירושלים.מעבר לזכרון הנדיר בכל מקצועות התורה ‘הינוקא’ מדהים את הנוכחים בשיעוריו בהם ת”ח וגדולי התורה וההוראה, בגאונותו ובהיקף העצום של ידיעותיו, אותם הוא מקשר ומשלב בשיעוריו הרבים לאמירת תורה ללא כל הכנה לפני, ותוך כדי ציטוט מקור מדויק לכל הידיעות ממאות מקורות מכל הספרים.

לאחר השיעור לכבוד סיומי מסכתות מנגן הינוקא על פסנתר ניגונים ייחודיים יחד עם הכנר העולמי דניאל אהביאל.

‘הינוקא ידוע גם בכח ברכותיו, ניסים ומופתים על טבעיים רבים התחוללו מברכותיו. לאחר השיעור נשאל הינוקא מאות שאלות סבוכות מגדולי הרבנים והדיינים המגיעים לשיעוריו, והציבור הרב ממתין לקבל ברכתו ועצתו עד לפנות בוקר.

 

0:00
0:00